wtorek, 4 września 2012

Zapowiedzi książkowe na dobry początek roku szkolnego :)

Nowy rok szkolny = dużo nauki = mało czasu. Ten fakt jest jednak znany większości z nas. Jak w tym roku szkolnym ja będę miała z czasem? Na pewno jeszcze gorzej niż ostatnio. Niestety klasa preIB (może ktoś z was słyszał o programie matury międzynarodowej?) na pewno zajmie mi bardzo dużo czasu, jednak będę starała się tutaj w miarę systematycznie (tsaa obiecanki sasanki) coś dodawać :)

A dzisiaj małe zapowiedzi na jesień 2012. Nie kryję, że na te książki już nie umiem się doczekać!


 Drużyna. Najeźdźcy- John Flanagan. Nie tak dawno odbyła się premiera pierwszego tomu tej książki, której to recenzje znajdziecie tutaj. Osobiście uwielbiam książki pana Flanagana, a po zakończeniu "Wyrzutków" nie marze o niczym innym tylko o tym, by wziąć się już za kolejny tom :)

 "Drugi tom skandyjskiej trylogii autora bestsellerowych „Zwiadowców” rozgrywający się bezpośrednio po wydarzeniach opisanych w „Wyrzutkach”. Hal poradził sobie z próbą i udowodnił, że mimo mikrej postury zasługuje na miano prawdziwego wojownika... Cóż jednak z tego, skoro niedługo później chłopak podpadł oberjarlowi i całemu rogatemu towarzystwu. Dopiero teraz Czaple znajdują się w prawdziwych opałach! Hal ma tylko jedną, naprawdę niewielką szansę, by oczyścić imię swoje i swej drużyny – musi dopaść i schwytać człowieka odpowiedzialnego za całe nieszczęście, złodzieja Zavaca... Czaple dopną swego lub zginą, próbując – niestety, wzburzone morza i grasujący po nich piraci sprawiają, że to drugie wydaje się bardziej prawdopodobne."

Nevermore. Cienie- Kelly Creach. Długo wyczekiwana przeze mnie premiera, która zapowiedziana jest na jesień tego roku. Mnie się książka bardzo podobała i już wprost nie umiem się doczekać drugiego tomu! Do recenzji poprzedniej części zapraszam tutaj.

 "Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...
Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem."Pandemonium- Lauren Oliver. Delirium, pierwszą część serii o której ostatnio jest bardzo głośno, odebrałam raczej pozytywnie, choć bez zachwytów. Kolejną część przeczytam jednak na pewno, po wstrząsającym zakończeniu, grzechem byłoby tego nie zrobić!

"Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.
Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Czy można pokochać największego wroga?"


Zbuntowana- Veronica Roth. Kolejna książka, której ze zniecierpliwieniem wyczekuję. Sami zobaczcie dlaczego :)

"Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.

Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata..."
To są właśnie cztery najbardziej wyczekiwane przeze mnie premiery :) A jako, że czasu teraz dużo nie będzie, będę musiała uważnie wybierać książki, którym warto poświęcić czas, bo jest ich aż za dużo :D

13 komentarzy:

 1. Zdecydowanym must have jest powieść Oliver Lauren. Pierwsza część mnie po prostu oczarowała i z niecierpliwością czekam na kontynuację ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się już doczekać drugiej części Nevermore i Pandemonium. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe książki, chętnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pandemonium i Zbuntowana to absolutne pozycje obowiązkowe na mojej półce!

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezgodną mam w planach, bardzo jestem ciekawa tego tytułu...

  P.S. Nie wiem, czy to nowy szablon, ale bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam głównie na 2 środkowe :D A jesli chodzi o ostatnią to najpierw musze przeczytać pierwszą część :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm same sequele, trzeba będzie ponadrabiać niektóre zaległości :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Na trzy ostatnie książki czekam z wielką niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam ochotę na Zbuntowaną :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pandemonium! *.* Muszę to mieć! <3
  "Zbuntowaną" też chętnie przeczytam, ale nie śpieszy mi się. Pierwsza część mnie nie powaliła. :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz, dodaje on również poczucie dowartościowania :)