wtorek, 10 stycznia 2012

Top10- Książki do przeczytania w 2012 roku :)

Top10: Książki do przeczytania w 2012 roku.


 Jest tyle wspaniałych książek i premier, za które koniecznie chcę się zabrać w tym roku. Jak więc wybrać tylko dziesięć? Graniczy z cudem :) Dlatego więc nie będę wskazywać kolejności tym razem, ponieważ każda w tych pozycji jest dla mnie równorzędna :)
Powtórka Harrego Pottera, najlepiej całej serii! Ale Siódma (według mnie najlepsza) część jest obowiązkowa w tym roku! W końcu dorastałam z Harrym, a w tym roku nie może go zabraknąć.
"Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.." <3


Percy Jackson i Mechaniczny Książe..  Jako, że moim postanowieniem noworocznym jest również nauka języka angielskiego i zdanie FCE, będę poszerzała mój zasób słownictwa na ulubionych książkach. Powtarzając Percyego Jacksona i zapoznając się Clockworck Prince <3


Kolejne paranormalne książki na które mam wielką ochotę. No cóż, 2012 raczej nie będzie odpoczynkiem od lubianej przeze mnie tematyki. Co za dużo co nie zdrowo, mówi się, jednak dla książek takich jak Bezduszna, czy Wywiad z wampirem zawsze znajdzie się miejsce na mojej półce :)

Jutro i Na psa urok to pewnie znane większości z Was książki. Sama nie miałam okazji się jeszcze zapoznać z Kronikami Żelaznego Druida, ale słyszałam o nich tyle dobrego, że nie mogłabym nie sięgnąć. Z kolei Jutro już dawno mi się spodobało, a 2011 nie dał mi się zapoznać z dwoma ostatnimi książkami, co jest wręcz karygodne, a 2012 spieszy z nadrabianiem :D


Dobrani, dzięki kochanej Tris, już od jakiegoś czasu leżą na mojej półce, a nadal nie umiem się za nich zabrać. No cóż, czas to zmienić, zważając na te wszystkie wspaniałe opinie, jakich sobie nazbierała ta książka. Z Chatą natomiast od dawna leży w mojej biblioteczce, a mama wielokrotnie namawiała mnie do przeczytania jej. Mam nadzieję, że czasu w tym roku będzie więcej i znajdzie się go trochę i dla tej książki.  Tak, tak, tak- nie ma co dłużej zwlekać :)


Wspaniałe, stare wydanie tej cudownej powieści zaszczyca półki mojej biblioteczki i aż wstyd się przyznać, że nie mogłam się za nią zabrać w tamtym roku.. Ale uroczyście obiecuję, że w tym roku bardzo szybko powrócę do przygód mojego najwspanialszego D'Artagnana, który już jakiś czas temu totalnie mnie zauroczył. Nie ma więc na co czekać, tylko połykać w całości to dzieło <3Niezwykle trudno było mi wybrać te 10 wspaniałych książek. Jest to zrobione bardzo starannie, ale nadal mam wyrzuty, że nie zamieściłam kilku równie mi bliskich powieści. 
A jakie są wasze postanowienia czytelnicze? Więcej książek, więcej czasu? Co wy wybralibyście na ten rok? :**

9 komentarzy:

 1. Serię Jutro i Protektorat Parasola mam również w planach!! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszą piątkę też mam w planach w tym roku. :) Kolejną czwórkę to już może w przyszłym roku, a Trzej muszkieterów może kiedyś przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, Mechanicznego i Jutro 4 sama muszę przeczytać ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Mechanicznego anioła bardzo lubię, czekam już na kolejną część :) Trzech muszkieterów czytałam kilka razy, podobnie jak Harry'ego :D A serię "Jutro" mam w planach ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Harry całkiem całkiem (ale wcześniejsze tomy lepsze), Anne Rice możesz albo pokochać albo znienawidzić, a pozostałe książki to różnie... Ale czekam na opinie i życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też muszę zabrac się za Jutro, Dobranych i Chatę. W identycznym wydaniu leżą u mnie Muszkieterowie, ale jak na razie nie mogę się do nich przekonac.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio nie mam czasu na czytanie :/ Ale mam w planach to zmienić za wszelką cenę :) Jaa... zamierzam przeczytać w tym roku na pewno serię "Jutro", "Cisza" i oczywiście10 część zwiadowców która ma wyjść niedługo... <3!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Także chcę zapozać się z serią Jutro, a może i także potwórzę sobie Harrego Pottera? Zabaczymy;)

  OdpowiedzUsuń
 9. @Shadow- Zwiadowcy już mieli swoją premierę! ha ha wspaniali jak zawsze, oczywiście :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz, dodaje on również poczucie dowartościowania :)