niedziela, 19 czerwca 2011

Alchemik- Michael ScottAutor: Michael Scott
Tytuł: Alchemik, Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
Ilość stron: 320
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

JEGO SEKRET MOŻE SPOWODOWAĆ ZAGŁADĘ ŚWIATA

     Nicolas Flamel jest uważany za największego alchemika wszech czasów. Zmarł w 1418r. Jednak jego grób jest pusty. Dziś, niemal siedemset lat później, podejrzewa się, iż odkrył tajemnię życia wiecznego i wynalazł eliksir młodości. Podobno sekret kryje się w Księdze Maga Abrahama, której chroni, bowiem w niepowołanych rękach księga może doprowadzić do zagłady świata. Zgodnie z przepowiedniom, bliźnięta Sophie i Josh Newman są jedynymi osobami, które mogą temu zapobiec.
     Co się stanie, gdy legenda okaże się prawdą, a niczego niespodziewające się rodzeństwo wkroczy w sam środek największej przepowiedni wszech czasów? Czy Sophie i Josh poradzą sobie z zadaniem? Ścigani przez nieśmiertelnych i mityczne stwory, są jedyną nadzieją dla ludzkości.

     Michael Scott zgrabnie połączył pradawne wierzenia i mityczne stwory z realiami XXI wieku. Stworzył książkę inną od wszystkich dzisiejszych powieści paranormalnych. Nie widzimy tu tak częstych i utartych schematów. Bohaterowie są różnorodni, nawet rodzeństwo, choć bardzo do siebie podobne, reprezentuje inne prawdy życiowe i cechy charakteru. Autor wykorzystał również historyczne postacie, takie jak Nicholas Flamel i jego żona Perenele, czy Joanna d'Arc i wplótł je w wir opowiadania.
     Książka pociąga i intryguje. Z każdym zdaniem poznajemy coraz więcej elementów rozwiniętego świata przedstawionego, który bardzo różni się od rzeczywistości. Narracja przeprowadzona jest gładko i sprawnie. Alchemik wciąga nas nagłymi zwrotami akcji i nieprzewidywalnością.

     Postać Nicholasa Flamela, pojawiała się już wcześniej w innych powieściach, takich jak na przykład Harry Potter i Komnata Tajemnic. To właśnie z tamtej książki kojarzyłam nazwisko alchemika i zaintrygowana sięgnęłam również po tę by dowiedzieć się czegoś więcej. Nie spodziewałam się tak wspaniałej powieści przygodowej i fantastycznej.

     Alchemik rozpoczyna serię Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i według mnie był najlepszą ze wszystkich do tej pory wydanych kontynuacji powieści.
     Mam nadzieję, że wam również spodoba się ta książka. Ja osobiście byłam nią zachwycona.

Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

Dziękuję za każdy dodany komentarz, dodaje on również poczucie dowartościowania :)